Search API sorts (8.x-1.1) - en to hy translation catalogue (14 entries)

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Search
hy: Որոնել

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: status
hy: կարգավիճակը

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Save settings
hy: Պահել պարամետրեր

en: Translate
hy: Թարգմանել
