Search API sorts (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: Display
pt: Mostrar

en: status
pt: estado

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Default order
pt: Ordem predefinida

en: Default sort
pt: Ordenação por omissão

en: Translate
pt: Traduzir

en: Relevance
pt: Relevância

en: Sorts
pt: Ordenar
