Search API sorts (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Search
ar: بحث

en: Weight
ar: الوزن

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: status
ar: الحالة

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Default order
ar: الترتيب الافتراضي

en: Translate
ar: ترجمة
