Search API sorts (8.x-1.2) - en to bg translation catalogue (15 entries)

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Search
bg: Търси

en: Weight
bg: Тегло

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Display
bg: Дисплей

en: status
bg: състояние

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Translate
bg: Преведи
