Search API sorts (8.x-1.2) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: status
ku: ڕەوش

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی

en: Translate
ku: وەرگێڕان
