Search API sorts (8.x-1.2) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: status
oc: estatut

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: Translate
oc: Traduire
