Search API sorts (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Display
pt: Exibição

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Default order
pt: Ordem padrão

en: Default sort
pt: Ordenação padrão

en: Translate
pt: Traduzir

en: Sorts
pt: Ordenação
