Search API sorts (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Display
ru: Отображение

en: status
ru: статус

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Default order
ru: Порядок по умолчанию

en: Default sort
ru: Сортировка по умолчанию

en: Translate
ru: Переводы

en: Relevance
ru: Релевантность

en: The changes were successfully saved.
ru: Изменения успешно сохранены.

en: Select the available sorts
ru: Выберите доступные сортировки

en: Sorts
ru: Сортировки
