Search API sorts (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Display
tr: Gösterim

en: status
tr: durum

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: Translate
tr: Çevir

en: Sorts
tr: Sıralamalar
