Search API sorts (8.x-1.2) - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Enabled
vi: Bật

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Display
vi: Hiển thị

en: ID
vi: Mã

en: status
vi: trạng thái

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Default order
vi: Thứ tự mặc định

en: Default sort
vi: Thứ tự mặc định

en: Translate
vi: Dịch
