Search API sorts (8.x-1.2) - en to el translation catalogue (15 entries)

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Weight
el: Βάρος

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Display
el: Εμφάνιση

en: status
el: κατάσταση

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Translate
el: Μετάφραση
