Search API sorts (8.x-1.2) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Search
fil: Hanapin

en: Weight
fil: Timbang

en: status
fil: katayuan

en: Save settings
fil: Pangalagaan ang mga pagtatakda

en: Translate
fil: Isaling-wika
