Search API sorts (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: Weight
uk: Вага

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Display
uk: Показ

en: status
uk: стан

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Default order
uk: Базова послідовність

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: Translate
uk: Перекласти

en: Relevance
uk: Доречність

en: Select the available sorts
uk: Виберіть доступні впорядкування

en: Sorts
uk: Впорядкування
