Search API Sorts Widget (1.0.0-beta3) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Description
ast: Descripción

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: Field
ast: Campu

en: Display
ast: Pantalla

en: Active
ast: Activu

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Save settings
ast: Guardar preferencies
