Search API Synonym (3.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: File
pl: Plik

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Import
pl: Importuj

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Never
pl: Nigdy

en: Filter
pl: Filtr

en: active
pl: aktywny

en: Authored by
pl: Autor

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: Merge
pl: Połącz

en: Example
pl: Przykład

en: Tab
pl: Karta

en: Cron settings
pl: Ustawienia demona cron

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Delimiter
pl: Separator

en: author
pl: autor

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Interval
pl: Interwał

en: inactive
pl: nieaktywne

en: About
pl: O stronie

en: Word
pl: Słowo

en: Comma
pl: Przecinek

en: Semicolon
pl: Średnik

en: Import file
pl: Import pliku

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Active status
pl: Status aktywny

en: No filter
pl: Brak filtra

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Author uid
pl: ID autora

en: Date in the form of CCYYMMDD.
pl: Data w formacie WWRRMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
pl: Data w formacie RRRRMM.

en: Date in the form of YYYY.
pl: Data w formacie RRRR.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
pl: Data w formacie MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
pl: Data w formacie DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
pl: Data w formacie TT (01 - 53).

en: Changed year + month
pl: Zmieniono - rok i miesiąc

en: Changed year
pl: Zmieniono w roku

en: Changed month
pl: Zmieniono w miesiącu

en: Changed day
pl: Zmieniono dnia

en: Changed week
pl: Zmieniono tygodnia
