Search API Synonym (3.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: File
sv: Fil

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: Synonyms
sv: Synonymer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Import
sv: Importera

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Never
sv: Aldrig

en: Filter
sv: Filtrera

en: active
sv: aktiv

en: Authored by
sv: Författad av

en: Delete all
sv: Radera allt

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Example
sv: Exempel

en: Tab
sv: Tabb

en: Cron settings
sv: Inställningar för schemalagd aktiviteter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: author
sv: författare

en: Cron
sv: Schemalagda aktiviteter

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Changed
sv: Ändrad

en: Interval
sv: Intervall

en: inactive
sv: inaktiv

en: About
sv: Om

en: Comma
sv: Komma

en: Semicolon
sv: Semikolon

en: Import file
sv: Importera fil

en: Created year + month
sv: Skapad år + månad

en: Created year
sv: Skapad år

en: Created month
sv: Skapad månad

en: Created day
sv: Skapad dag

en: Created week
sv: Skapad vecka

en: Active status
sv: Aktiv status

en: No filter
sv: Inget filter

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: Author uid
sv: UID för författare

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
sv: Datum på formen MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
sv: Datum på formen DD (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
sv: Datum på formen WW (01-53).

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
