Search API Synonym (3.0.0-beta2) - en to eo translation catalogue (21 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Language
eo: Lingvo

en: File
eo: Dosiero

en: Search
eo: Serĉu

en: None
eo: Neniu

en: Synonyms
eo: Sinonimoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Import
eo: Importu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Never
eo: Neniam

en: Filter
eo: Filtrilo

en: active
eo: aktiva

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Delete all
eo: Forigu ĉiujn

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
