Search API Synonym (3.0.0-beta2) - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Language
eu: Hizkuntza

en: File
eu: Fitxategi

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Import
eu: Inportatu

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Filter
eu: Iragazkia

en: active
eu: aktiboa

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Delete all
eu: Ezabatu guztia

en: Example
eu: Adibide

en: Cron settings
eu: Cron ezarpenak

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: author
eu: egilea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Interval
eu: Bitartea

en: inactive
eu: ez-aktiboa

en: About
eu: (r)i buruz

en: Comma
eu: Koma

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Changed date
eu: Aldatutako data
