Search API Synonym (3.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: File
hu: Fájl

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Synonyms
hu: Szinonimák

en: Settings
hu: Beállítások

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Never
hu: Soha

en: Filter
hu: Szűrő

en: active
hu: aktív

en: Authored by
hu: Szerző

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Merge
hu: Egyesít

en: Example
hu: Példa

en: Tab
hu: Fül

en: Cron settings
hu: Cron beállítások

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: author
hu: szerző

en: Cron
hu: Időzítő

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Changed
hu: Módosítva

en: Interval
hu: Időköz

en: inactive
hu: tiltott

en: About
hu: Leírás

en: Comma
hu: Vessző

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Import file
hu: Import fájl

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Active status
hu: Aktív állapot

en: No filter
hu: Nincs szűrő beállítva

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Synonym
hu: Szinonima

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Changed year + month
hu: Megváltozott év és hónap

en: Changed year
hu: Megváltozott év

en: Changed month
hu: Megváltozott hónap

en: Changed day
hu: Megváltozott nap

en: Changed week
hu: Megváltozott hét
