Search API Synonym (3.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: File
tr: Dosya

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Synonyms
tr: Eşanlamlılar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Never
tr: Asla

en: Filter
tr: Süzgeç

en: active
tr: etkin

en: Authored by
tr: Yazan

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: Example
tr: Örnek

en: Tab
tr: Sekme

en: Cron settings
tr: Zamanlanmış görev ayarları

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: author
tr: yazar

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: Interval
tr: Aralık

en: About
tr: Hakkında

en: Comma
tr: Virgül

en: Semicolon
tr: Noktalı virgül

en: Import file
tr: İçeri aktarılacak dosya

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Author uid
tr: Yazarın uid

en: Date in the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYYMM.
tr: YYYYAA biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYY.
tr: YYYY biçiminde tarih.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
tr: AA (01 - 12) biçiminde tarih.

en: Date in the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde tarih.

en: Date in the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01 - 53) biçiminde tarih.

en: Changed year + month
tr: Değiştirildiği yıl + ay

en: Changed year
tr: Değiştirildiği yıl

en: Changed month
tr: Değiştirildiği ay

en: Changed day
tr: Değiştirildiği gün

en: Changed week
tr: Değiştirildiği hafta
