Search API Synonym (3.0.0-beta3) - en to el translation catalogue (58 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: File
el: Αρχείο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Never
el: Ποτέ

en: Filter
el: Φίλτρο

en: active
el: ενεργός

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Desc
el: Φθί

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Cron settings
el: Ρυθμίσεις Cron

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: author
el: συγγραφέας

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Interval
el: Περίοδος

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Comma
el: Κόμμα

en: Import file
el: Εισαγωγή αρχείου

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Created month
el: Δημιουργήθηκε το μήνα

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Asc
el: Αύξ

en: Author uid
el: Uid συντάκτη

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).

en: Changed year + month
el: Τροποποιήθηκε έτος + μήνας

en: Changed year
el: Τροποποιήθηκε έτος

en: Changed month
el: Τροποποιήθηκε μήνας

en: Changed day
el: Τροποποιήθηκε ημέρα

en: Changed week
el: Τροποποιήθηκε εβδομάδα
