Search API Synonym (3.0.0-beta3) - en to fil translation catalogue (19 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Language
fil: Wika

en: Search
fil: Hanapin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Import
fil: Angkatin

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: All
fil: Lahat

en: Page
fil: Pahina

en: Filter
fil: Salain

en: active
fil: aktibo

en: Delete all
fil: Tanggalin lahat

en: Cron
fil: Kuron
