Search API Synonym (3.0.0-beta3) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Merge
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸು...

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ
