Search API Synonym (3.0.0-beta3) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: File
th: ไฟล์

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Never
th: ไม่เคย

en: active
th: ใช้งาน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Delete all
th: ลบทั้งหมด

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: author
th: ผู้เขียน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Comma
th: จุลภาค

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Author uid
th: uid ผู้เขียน

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
th: วันที่ในรูปแบบของMM  (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
th: วันที่ในรูปแบบของ DD(01 - 31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
th: วันที่ในรูปแบบของ  WW (01 - 53)
