Search API Synonym (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Language
uk: Мова

en: File
uk: Файл

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Synonyms
uk: Синоніми

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Filter
uk: Фільтр

en: active
uk: активне

en: Authored by
uk: Автор

en: Merge
uk: Об'єднати

en: Example
uk: Приклад

en: Tab
uk: Вкладка

en: Cron settings
uk: Налаштування крону

en: Created date
uk: Дата створення

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: author
uk: автор

en: Cron
uk: Крон

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Changed
uk: Змінено

en: Interval
uk: Проміжок

en: inactive
uk: неактивне

en: About
uk: Про модуль

en: Word
uk: Слово

en: Comma
uk: Кома

en: Semicolon
uk: Крапка з комою

en: Import file
uk: Імпортувати файл

en: Overwrite
uk: Перезаписати

en: Created year + month
uk: Рік + місяць створення

en: Created year
uk: Рік створення

en: Created month
uk: Місяць створення

en: Created day
uk: День створення

en: Created week
uk: Тиждень створення

en: Active status
uk: Активний стан

en: Changed date
uk: Дата зміни

en: Author uid
uk: Uid автора

en: Date in the form of CCYYMMDD.
uk: Дата у форматі CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
uk: Дата у форматі YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
uk: Дата у форматі YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
uk: Дата у форматі MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
uk: Дата у форматі DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
uk: Дата у форматі WW (01 - 53).

en: Pipe
uk: Передати

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Changed year + month
uk: Рік + місяць зміни

en: Changed year
uk: Рік зміни

en: Changed month
uk: Місяць зміни

en: Changed day
uk: День зміни

en: Changed week
uk: Тиждень зміни
