Search Autocomplete (2.0.3) - en to vi translation catalogue (32 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Operations
vi: Thao tác

en: Enabled
vi: Bật

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Update
vi: Cập nhật

en: Options
vi: Tùy chọn

en: All
vi: Tất cả

en: Fields
vi: Các trường

en: Warning
vi: Cảnh báo

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Save changes
vi: Lưu các thay đổi

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: author
vi: tác giả

en: Apply
vi: Áp dụng

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Alias
vi: Tên giả

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Row
vi: Hàng

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Path settings
vi: Thiết lập đường dẫn

en: Clear all caches
vi: Xóa tất cả bộ đệm

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
