Search Autocomplete (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Path
id: Jalur

en: Search Keywords
id: Cari Kata Kunci

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Fields
id: Bidang isian

en: Warning
id: Peringatan

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Human readable name
id: Nama yang bisa dibaca manusia

en: author
id: penulis

en: Selector
id: Pemilih

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Row
id: Baris

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Path settings
id: Pengaturan jalur

en: Name (raw)
id: Nama (mentah)

en: Asc
id: Urutan turun
