Search Autocomplete (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Path
nl: Pad

en: Search Keywords
nl: Zoekwoorden

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Fields
nl: Velden

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Desc
nl: Aflopend

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Human readable name
nl: Leesbare naam

en: author
nl: auteur

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Row
nl: Rij

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Path settings
nl: Padinstellingen

en: Name (raw)
nl: Naam (onbewerkt)

en: Asc
nl: Oplopend

en: You have no fields. Add some to your view.
nl: Er zijn geen velden. Voeg een veld toe aan het overzicht.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
nl: De systeemnaam mag alleen letters, cijfers, koppeltekens en onderstrepingstekens bevatten.

en: All field aliases must be unique
nl: Alle veldaliassen moeten uniek zijn

en: Use fields as row data.
nl: Velden als rij-data gebruiken.

en: Alias for @id
nl: Alias voor @id

en: Alias for ID
nl: Alias voor ID
