Search Autocomplete (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Operations
fa: عملیات

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Path
fa: مسیر

en: Search Keywords
fa: جستجوی کلید واژه‌ها

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Warning
fa: هشدار

en: Desc
fa: نزولی

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Human readable name
fa: نام قابل فهم توسط انسان

en: author
fa: نویسنده

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Path settings
fa: تنظیمات مسیر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
