Search Autocomplete (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (47 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Update
de: Aktualisieren

en: Path
de: Pfad

en: Search Keywords
de: Schlüsselwörter suchen

en: Options
de: Optionen

en: All
de: Alle

en: Fields
de: Felder

en: Warning
de: Warnung

en: Desc
de: Absteigend

en: Save changes
de: Änderungen speichern

en: Sort by
de: Sortierung

en: ‹ previous
de: ‹ vorherige Seite

en: next ›
de: nächste Seite ›

en: Human readable name
de: Menschenlesbarer Name

en: author
de: Autor

en: Selector
de: Selektor

en: Apply
de: Anwenden

en: « first
de: « erste Seite

en: last »
de: letzte Seite »

en: Offset
de: Versatz

en: Machine name
de: Systemname

en: Row
de: Zeile

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Path settings
de: Pfadeinstellungen

en: Clear all caches
de: Alle Caches leeren

en: Name (raw)
de: Name (unbearbeitet)

en: Search Block
de: Suche-Block

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Administer Search Autocomplete
de: Search Autocomplete verwalten

en: Access administration panel for autocompletion settings.
de: Auf die Administrationsoberfläche für Einstellungen zur Autovervollständigung zugreifen.

en: Use Search Autocomplete
de: Search Autocomplete verwenden

en: ADVANCED - Advanced options
de: ERWEITERT - Erweiterte Optionen

en: Auto Submit
de: Automatisch absenden

en: Auto Redirect
de: Automatisch weiterleiten

en: Select a theme for your suggestions
de: Wählen Sie ein Theme zur Darstellung der Vorschläge

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
de: Der Systemname darf nur Buchstaben, Ziffern, Bindestriche und Unterstriche enthalten.

en: All field aliases must be unique
de: Alle Feld-Aliase müssen eindeutig sein

en: Use fields as row data.
de: Felder als Zeilendaten benutzen.

en: Alias for @id
de: Alias für @id

en: Alias for ID
de: Alias für die ID
