Search Autocomplete (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Path
it: Percorso

en: Search Keywords
it: Chiavi di Ricerca

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Fields
it: Campi

en: Warning
it: Avviso

en: Desc
it: Disc

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: author
it: autore

en: Selector
it: Selettore

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Row
it: Riga

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Path settings
it: Impostazioni percorso

en: Clear all caches
it: Svuota tutte le cache

en: Name (raw)
it: Nome (grezzo)

en: Master
it: Principale

en: You have no fields. Add some to your view.
it: Non ci sono campi. Aggiungine alcuni alla vista.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere solo lettere, numeri, trattini ed underscore.

en: All field aliases must be unique
it: Tutti gli alias dei campi devono essere univoci

en: Alias for @id
it: Alias per @id

en: Alias for ID
it: Alias per ID
