Search File Attachments (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Ficheiro

en: Search
pt: Pesquisar

en: Category
pt: Categoria

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: City
pt: Município/Concelho

en: Source
pt: Fonte

en: Caption
pt: Legenda

en: File settings
pt: Configurações de ficheiro

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Country Code
pt: Código do País

en: Headline
pt: Título

en: Credits
pt: Créditos

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pt: Pesquise qualquer uma das duas condições com maiúscula <strong>OU </strong>. Por exemplo, <strong>gatos OU cachorros</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pt[0]: Deve incluir pelo menos uma palavra com 1 caracter ou mais.
pt[1]: Deve incluir pelo menos uma palavra de @count caracteres ou mais.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
pt: A sua pesquisa utiliza demasiadas expressões AND/OR. Apenas os primeiros @count termos foram incluídos na pesquisa.
