Search File Attachments (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Category
it: Categoria

en: Filename
it: Nome file

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Contact
it: Contatto

en: City
it: Città

en: Source
it: Sorgente

en: Caption
it: Didascalia

en: File settings
it: Impostazioni file

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
it: Cerca ognuno dei due termini con <strong>OR</strong> maiuscolo. Per esempio, <strong>gatti OR cani</strong>.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
it[0]: Devi includere almeno una parola chiave con 1 o più caratteri.
it[1]: Devi includere almeno una parola chiave con @count o più caratteri..

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
it: La ricerca contiene troppe espressioni AND/OR. La ricerca procederà usando soltanto i primi @count termini specificati.
