Search Overrides (2.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Promoted
pt: Promovido

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Exclude
pt: Excluir

en: Query
pt: Consulta

en: Promote
pt: Promover

en: Excluded
pt: Excluído

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
