Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Containers
fa: محفظه

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Block
fa: بلوک

en: Count
fa: شمارش

en: Heading
fa: عنوان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Form settings
fa: تنظیمات فرم

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Contextual filter
fa: فیلتر زمینه‌ای
