Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Count
th: จำนวน

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: View mode
th: โหมดของวิว
