Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Block
tr: Blok

en: Count
tr: Sayaç

en: Heading
tr: Başlık

en: Machine name
tr: Makine adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Search form
tr: Arama formu

en: Form settings
tr: Form ayarları

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Contextual filter
tr: Bağlamsal filtre
