Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Display settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: Container
de: Ordner

en: Containers
de: Container

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Count
de: Anzahl

en: Heading
de: Überschrift

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Search path
de: Suchpfad

en: Form IDs
de: Formular-IDs

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: Search index
de: Suchindex

en: Search form
de: Suchformular

en: Form settings
de: Formulareinstellungen

en: View display
de: Ansichtenanzeige

en: Search API
de: Search-API

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Contextual filter
de: Kontextfilter

en: Container type
de: Typ des umgebenden Elements

en: Container settings
de: Container-Einstellungen

en: Display plugin
de: Anzeige-Plugin

en: Search input
de: Suchfeld
