Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Container
fr: Conteneur

en: Containers
fr: Conteneurs

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Count
fr: Décompte

en: Heading
fr: Entête

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Search path
fr: Chemin de recherche

en: Form IDs
fr: Identifiants des formulaires

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Search index
fr: Index de recherche

en: Search form
fr: Formulaire de recherche

en: Form settings
fr: Paramètres du formulaire

en: Result type
fr: Type de résultat

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Contextual filter
fr: Filtre contextuel

en: Container settings
fr: Paramètres du conteneur

en: Display plugin
fr: Plugin d'affichage
