Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Container
hi: कंटेनर

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Views
hi: द्रश्य

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Count
hi: गुणांक

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
