Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Container
id: Kontainer

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Block
id: Blok

en: Count
id: Jumlah

en: Heading
id: Judul

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Search index
id: Indeks pencarian

en: Search form
id: Form pencarian

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Contextual filter
id: Filter kontekstual

en: Display plugin
id: Plugin tampilan
