Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Container
it: Contenitore

en: Containers
it: Contenitori

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Block
it: Blocco

en: Count
it: Numero

en: Heading
it: Intestazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Form settings
it: Impostazioni maschera

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Contextual filter
it: Filtro contestuale
