Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Views
oc: Vistas

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Block
oc: Blòt

en: Count
oc: Descompte

en: Heading
oc: Entèsta

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Contextual filter
oc: Filtre contextual
