Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Display settings
pt: Exibir configurações

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Predefinido

en: Views
pt: Visualizações

en: View
pt: Mostrar

en: Block
pt: Bloco

en: Count
pt: Contagem

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Search index
pt: Índice de pesquisa

en: Search form
pt: Formulário de pesquisa

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Contextual filter
pt: Filtro contextual
