Search Suggestions (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Container
uk: Контейнер

en: Containers
uk: Контейнери

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Block
uk: Блок

en: Count
uk: Лічильник

en: Heading
uk: Заголовок

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Search path
uk: Шлях пошуку

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Form settings
uk: Налаштування форми

en: Search API
uk: API Пошуку

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Contextual filter
uk: Контекстний фільтр

en: Form API
uk: API форми

en: Display plugin
uk: Плаґін відображення
