Search Web Components (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: here
fr: ici

en: Collapsible
fr: Repliable

en: Results
fr: Résultats

en: Facet
fr: Facette

en: Keys
fr: Clés

en: Display as
fr: Afficher en tant que

en: Sort
fr: Trier

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Element
fr: Élément

en: Additional settings
fr: Réglages additionnels

en: Displays
fr: Affichages

en: Show count
fr: Afficher le décompte

en: No mappings defined.
fr: Pas de correspondance définie.

en: Search Box
fr: Champ de recherche

en: Label text
fr: Texte de l'étiquette

en: Sorts
fr: Tris

en: Delete mapping
fr: Supprimer la correspondance

en: Placeholder text
fr: Texte de substitution
