Search Web Components (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: here
pt: aqui

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Results
pt: Resultados

en: Facet
pt: Faceta

en: Keys
pt: Chaves

en: Display as
pt: Mostrar como

en: Sort
pt: Ordenar

en: Results per page
pt: Resultados por página

en: Element
pt: Elemento

en: Displays
pt: Exibições

en: Sorts
pt: Ordenação
