Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: list
da: liste

en: select
da: vælg

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Closed
da: Lukket

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Multiple select
da: Flere valg

en: Required
da: Obligatorisk

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Options
da: Valg

en: here
da: her

en: bottom
da: bund

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Key
da: Nøgle

en: Limit
da: Grænse

en: Results
da: Resultater

en: both
da: begge

en: Keys
da: Nøgler

en: Sort
da: Sortér

en: Results per page
da: Resultater pr. side

en: Edit mapping
da: Redigér afbildning

en: Search Box
da: Søgefelt

en: Sorts
da: Sortering
