Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: list
id: daftar

en: select
id: Pilih

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: Search
id: Pencarian

en: Multiple select
id: Pilihan berganda

en: Required
id: Wajib

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Options
id: Opsi

en: here
id: di sini

en: bottom
id: bawah

en: top
id: atas

en: Key
id: Kunci

en: Limit
id: Batas

en: Results
id: Hasil

en: Keys
id: Kunci

en: Sort
id: Urutkan

en: Element
id: Elemen

en: Displays
id: Tampilan
