Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: list
it: elenco

en: select
it: seleziona

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Multiple select
it: Selezione multipla

en: Required
it: Obbligatorio

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Options
it: Opzioni

en: here
it: qui

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Key
it: Chiave

en: Limit
it: Limite

en: Results
it: Risultati

en: both
it: Entrambi

en: Keys
it: Chiavi

en: Sort
it: Ordinamento

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Element
it: Elemento

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: Displays
it: Visualizzazioni

en: Sorts
it: Ordinamenti
